archive-gr.com » GR » U » UNIBASKET.GR

Total: 617

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • .:: UniLeague ::.
    Αυτές οι 13 συγκροτούν την αφρόκρεμα του Πρωταθλήματος Και οι άλλες 6 είναι Κυπελλούχοι και φιναλίστ όσων πόλεων δήλωσαν συμμετοχή Παρασκευή πρωί και όλες οι αποστολές μόλις έφτασαν Η κλήρωση για τους αγώνες γίνεται το μεσημέρι στις 14 20 στα mini soccer Αγίου Κοσμά και όλα θα κριθούν στους αγώνες Παρασκευής και Σαββάτου καθώς την Κυριακή απομένει μόνο ο Τελικός Στο διαταύτα οι ομάδες που ταξίδεψαν για τις αθηναϊκές ομάδες δεν έγινε βεβαίως κανένα ταξίδι για την Τελική Φάση είναι οι εξής ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1η Αθήνα Ένωσις ΤΕΦΑΑ 2η Αθήνα Ρέθυμνο Σίτυ 3η Αθήνα Λούκι Λουκ 1η Ηράκλειο Στεφίτες 2η Ηράκλειο Staleeds 1η Θεσσ νικη Medisof 2η Θεσσ νικη Οι Άλλοι Πάτρα Evolution Χαλκίδα Προδότες Χανιά Sea Diamond Λαμία Άμπαλοι Ρέθυμνο Πέντε επί δέκα Βόλος ΦΠΚ ΚΥΠΕΛΛΟ 1η Αθήνα ΣΟΣΠ 2η Αθήνα Ζαπατίστας Ηράκλειο Χανιώτες Λαμία Αίλουροι Χανιά AMMAN Χαλκίδα Κόκκινοι Διάβολοι Μια μεγάλη γιορτή προγραμματίζεται από την Οργανωτική Επιτροπή του Nescafe UNI League 7 7ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος 5x5 Φοιτητών και Σπουδαστών για την Κυριακή 25 Μαΐου στις 20 30 το βράδυ στις εγκαταστάσεις 5x5 Puma Sports World του Αγ Κοσμά Από τις 23 του μηνός φιλοξενούνται 10 ομάδες από 8 μεγάλες επαρχιακές πόλεις οι οποίες αναδείχθηκαν πρωταθλήτριες στις πόλεις τους

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=354 (2016-02-13)
    Open archived version from archive


  • .:: UniLeague ::.
    Γιάννης Ζουγανέλης και το μουσικό επιτελείο του θα τρελάνει κόσμο την Κυριακή 25 Μαΐου και εκείνος ο κόσμος αναμένεται να ανταποκριθεί στο έπακρον Κανείς δεν πρέπει να λείπει Οι καλύτερες ομάδες όλης της Ελλάδας θα ταξιδέψουν στις 23 Μαΐου στην Αθήνα για να λάβουν μέρος στη μεγάλη γιορτή Από την Παρακευή το βράδυ ξεκινούν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις και την Κυριακή το Πρωί θα έχουμε τις 2 φιναλίστ Οι τελευταίες θα δώσουν το παρόν στο ραντεβού για το Βαρύτιμο Τρόπαιο Αγώνες θα ξεκινήσουν από τις 17 00 Τελικός Κυπέλλου Ελλάδος Β κατηγορία μικρός Τελικός Πρωταθλήματος κτλ Κατά τις 19 30 θα ξεκινήσει το All Star Game με τους κορυφαίους παίχτες τηα αθηναϊκής λίγκας να δίνουν το παρόν Στις 20 30 θα βγει ο Ζουγανέλης με τους μουσικούς του Επίσημη ώρα έναρξης φιέστας και θα δώσει παλμό στην κερκίδα Κατά τις 21 00 θα ξεκινήσει ο Μεγάλος Τελικός του Πρωταθλήματος με τις παρουσιάσεις παιχτών κτλ και κατά τις 22 20 θα ολοκληρωθεί Ως τις 23 00 θα ξαναβγεί για κανά 40λεπτο πάλι ο Ζουγανέλης και στο τέλος κατά τις 23 00 οι απονομές Βεβαίως στο μεταξύ συμβαίνουν πολλά παράπλευρα happenings Μαζορέτες Ολυμπιακού και χορευτικά DJ και πολύ μουσική Μασκότ και παιχνίδια με

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=352 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    έκπληξη απέναντι στους Ιαγουάρους αντιμετωπίζει το Μανωλιό FC Η Ένωσις ΤΕΦΑΑ αντιμετωπίζει τις Στροβιλομηχανές που πέρασαν πιο δύσκολα από τις Μπαρχελώνες απ όσο δείχνει το τελικό 5 0 Η Πα Πει Πα που βρέθηκε άνετα στους 16 θα αντιμετωπίσει τη Deja Vu σε ένα μεγάλο ντέρμπυ και οι Ακτινομήκυτες τον νικητή των Γεωμούλων με το Αλιβέρι Τέλος οι Βεντέτες θα χρειαστεί να περάσουν από τους Κομμωτές που φέτος κατέπληξαν με την πορεία τους Το 8ο ζεύγος είναι Λούκι Λουκ με τον νικητή ΟΔΕ Catenazzio Στο Κύπελλο σημειώθηκε σωρεία εκπλήξεων Ξεκινώντας αναφέρουμε τον αποκλεισμό των Ημμύμπαλων από τη SOSP παρ ό τι φάνταζαν ως ένα από τα ακλόνητα φαβορί Αντίστοιχη έκπληξη με την Πίτα Μπούλς μετά την ήττα από τους Προλετάριους τους Δομικούς που έχασαν έστω δύσκολα από τους Zapatistas και το Instituto Cervantes που κόλλησαν στους Άρρητους Για μία ακόμα φορά αποδείχθηκε πως οι ομάδες που μετακομίζουν στο Κύπελλο από το Πρωτάθλημα συχνά παρουσιάζονται αποδυναμωμένες και με ασθενή κίνητρα με αποτέλεσμα να γίνονται βορά στις ορέξεις των φορτσάστων ομάδων που εξαρχής πραγματοποιούν πορεία στο Κύπελλο Κατα τις αρχικές ενδείκεις ο Δράκων πέρασε όπως και η Σελεσάο Ακόμα πρέπει να παιχτούν αρκετά παιχνίδια οπότε ας κάνουμε υπομονή 3 4 μέρες να ξεκαθαρίσει το τοπίο Στην Θεσσαλονίκη στο Πρωτάθλημα οι Καλούμπες τελικά παρόλο που στην αρχή κόντεψαν να χάσουν το πλεονέκτημα τελικά επικράτησαν των Μπέμπηδων και πέρασαν στους 8 με πανηγυρικό τρόπο σκορ 8 0 Εκεί μετά από ένα σκληρό ματς αποχαιρέτησαν τη διοργάνωση καθώς μπροστά τους βρέθηκαν οι Πολύ πιο Απαίσιοι Οι Άλλοι εύκολα προσπέρασαν τη Placebo και τα Κεφτεδάκια ισοφάρισαν το πλεονέκτημα των Βεντουζών και απομένει ο επαναληπτικός Η Treeriver City προσπέρασε το εμπόδιο των Μαυροσκούφηδων και ετοιμάζεται για προημιτελικό Στο Κύπελλο είναι ήδη στον ημιτελικό η παλιά μας γνώριμη Drink Team που είναι έτοιμη να προσθέσει 3ο αστεράκι στη Φανέλα πρόπερσι Κυπελλούχος Θεσσαλονίκης και πέρσι δευτεραθλήτρια Θεσσαλονίκης Εκεί θα αντιμετωπίσει την Arsenal που μετά από ένα συγκλονιστικό ντέρμπυ απέκλεισε με σκορ 9 8 τον Χημιακό Στο έτερο ζευγάρι του ημιτελικού τα Κοράκια έκαναν κατάληψη της μίας θέσης μετά τη νίκη τους επί της 4th Generation κσι σπομένει ο αγώνας της Boca Salonica με τα Ζωνιανά Στο Ηράκλειο η 8άδα έχει ήδη βγει Εκεί οι Staleeds θα αντιμετωπίσουν τους Μπέμπηδες η Dopa Juniors τη Jε ΤΕΜ οι Στεφίτες τους Κανονιέρηδες στο πιο αμφίρροπο ντέρμπυ της Φάσης και το Rethymno την Drink TEM ή τη ΣΤΕΓ FC Στο Κύπελλο η ΤΕΤΥΝΑΜ πέρασε από την ΕΣΣΦ ενώ διασταυρώνονται Απαράδεκτοι ΟΤΕΚ Terminator Ατέρμονες και Χανιώτες Ροζ αλήτες ή Drink Team SΣτην επόμενη Φάση αναμένουν τους νικητές η ΑΜΑΝ ΡΕΘ οι Ψυχίατροι η J B και η ΕΠΕΛ η μόνη που ξέρει αντίπαλο ΤΕΤΥΝΑΜ Στην Πάτρα είμαστε στα ημιτελικά και μάλιστα ήδη παίχτηκε ο 1ος αγώνας Έτσι οι γνωστοί μας Santos Laguna έκαναν το 1 0 με τη Γκέλλυ και τα Τριώνυμα το 1 0 με την Evolution επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί και για τους δύο Στο Κύπελλο η μία ομάδα του Τελικού είναι οι Μπαρουτοκαπνισμένοι μετά τη νίκη τους έναντι των Γαμωδουραμαναίων

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=351 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    έρχονται στην Αθήνα στις 23 Μαΐου Για να γίνει αυτό θα πρέπει ο Τελικός της κάθε πόλης να γίνει το αργότερο 18 ή 19 Μαΐου καθώς από εκείνο το χρονικό σημείο ξεκινά ο οργανωτικός αγώνας δρόμου για τη μεγάλη φιλοξενία εισιτήρια διαμονή στα δωμάτια και κατανομή ατόμων δηλώσεις συμμετοχής στο event όσων Κυπελλούχων επιθυμούν κτλ Όλα αυτά χρειάζονται συγκεκριμενοποίηση τις τελευταίες εκείνες μέρες και έτσι δε θα έχουμε το περιθώριο να μετατωπίσουμε τους Τελικούς των επιμέρους πόλεων Το χρονοδιάγραμμα των Φάσεων μέχρι εκεί έχει ήδη ανακοινωθεί και λίγο πολύ περιλαμβάνει 1 αγώνα κάθε 3 μέρες Σε όσες πόλεις λοιπόν είμαστε ήδη εκτός χρονοδιαγράμματος θα πιεστούν όλες οι ομάδες μέχρι και την Τρίτη 6 Μαΐου να έχουν προσαρμοστεί ξανά στο αρχικό πλάνο πράγμα που σημαίνει ότι οι αγώνες ξεκινούν φουλ από Κυριακή του Θωμά Σ αυτό λοιπόν το χρονικό σημείο τέρμα η ελαστικότητα Άλλωστε όλες οι ομάδες αναγνωρίζουν την αναγκαιότητα αυτού του περιορισμού και για 2 βδομάδες καλό θα είναι για όλους μας να τηρηθεί το πρόγραμμα αυστηρά που ούτως ή άλλως δε δίνει τα χρονικά περιθώρια για σημαντικές αλλαγές Χθες την Παρασκευή 2 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στο ΣΕΦ ενόψει μαρτύρων και η τελευταία κλήρωση διακλαδώσεων μέχρι τον Τελικό και αφορά μόνο την Αθήνα Στο πρωτάθλημα και στο Κύπελλο οι διακλαδώσεις ως τον Τελικό είναι οι κάτωθι Από κάθε ζευγάρι ο νικητής είναι αυτός που περνά στην επόμενη Φάση Με σκούρα γράμματα είναι οι ομάδες που έχουν ήδη προκριθεί από τους αγώνες πριν το Πάσχα ΦΑΣΗ 32 Α Πάντειο 2 ΜΠΟΥΡΔΕΤΑ Ιατρική 2 ΑΚΤΙΝΟΜΗΚΥΤΕΣ Β ΤΕΦΑΑ 6 ΜΠΑΡΧΕΛΩΝΕΣ ΕΜΠ 3 ΣΤΡΟΒΙΛΟΜΗΧΑΝΕΣ Γ ΤΕΦΑΑ 8 ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ FC Νομική 4 ΜΑΝΩΛΙΟΣ FC Δ ΑΣΟΕΕ 2 ΦΟΥΡΙΟΣ ΡΟΧΑΣ Πληροφορική 7 ΒΕΝΤΕΤΕΣ Ε Πληροφορική 4 DEJA VU ΤΕΙ Πειραιά 1 BURNBOYS Στ Πάντειο 4 ΛΟΥΚΙ ΛΟΥΚ ΕΠΑΛ Αθήνας ACAB Ζ ΤΕΦΑΑ 4 CATENAZZIO ΠA ΠEI 2 ΟΔΕ Η Φαρμακευτική 2 ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ Πληροφορική 3 ΚΑΛΑΜΑΤΙΑΝΟΙ Θ Πληροφορική 2 PC MASTERS ΤΕΦΑΑ 3 ΕΝΩΣΙΣ ΤΕΦΑΑ Ι ΕΚΠΑ ΑΛΙΒΕΡΙ Γεωλόγοι ΓΕΩΜΟΥΛΟΙ ΙΑ ΤΕΦΑΑ 1 ΓΕΡΜΑΝΟΣ Πάντειο 5 ΑΔΙΣΤΑΚΤΟΙ ΙΒ ΤΕΦΑΑ 2 ΡΕΘΥΜΝΟ CITY Οδοντοτεχνική ΜΑΥΡΕΣ ΧΗΡΕΣ ΙΓ Πληροφορική Πειραιά VIRUS ΤΕΕ Αμαράντειος ΚΟΜΜΩΤΕΣ ΙΔ Ηλεκτρολόγοι 9 ΙΑΓΟΥΑΡΟΙ ΠΑ ΠΕΙ 1 ΠΑΝΡΟΔΙΑΚΟΣ ΙΕ Νομική 1 ΔΙΚΑΣΤΕΣ ΠΑ ΠΕΙ 5 ΠΑ ΠΕΙ ΠΑ ΙΣτ Φυσικό 5 ΑΤΛΕΤΙΚΟ Μηχανολόγοι 2 MECH FC ΦΑΣΗ 16 a Μηχανολόγοι 2 MECH FC ΤΕΦΑΑ 1 ΓΕΡΜΑΝΟΣ b ΙΕ Πληροφορική 4 DEJA VU c Ιατρική 2 ΑΚΤΙΝΟΜΗΚΥΤΕΣ I d Νομική 4 ΜΑΝΩΛΙΟΣ FC ΙΔ e Πληροφορική 7 ΒΕΝΤΕΤΕΣ Πληροφορική Πειραιά VIRUS f ΤΕΦΑΑ 2 ΡΕΘΥΜΝΟ CITY Φαρμακευτική 2 ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ g ΤΕΦΑΑ 3 ΕΝΩΣΙΣ ΤΕΦΑΑ Β h ΣΤ Ζ ΦΑΣΗ 8 ΠΡΟΗΜΗΤΕΛΙΚΑ 1 f d 2 a h 3 e b 4 c g ΦΑΣΗ 4 ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ I 1 3 II 2 4 ΤΕΛΙΚΟΙ Στο Κύπελλο τα ζευγάρια που κληρώθηκαν είναι τα εξής BCA 9 ΓΑΤΟΠΑΡΔΟΙ ΦΑΣΗ 64 Α Πάντειο 1 Ν ΤΟΠΑ Μαθηματικό 2 ΠΡΟΛΕΤΑΡΙΟΙ Β Ηλεκτρονική ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ Ηλεκτρολόγοι 1 ΜΠΑΚΟΥΡΙΑ Γ Πανεπιστ Κρήτης ZAPATISTAS Γεωπονικό 5 ΤΡΕΛΑ Δ Γεωπονικό 4 ΣΕΓ Γεωπονικό 8 ΤΡΟΦΙΜΟΙ Ε Θετικές Επιστήμες SOSP Ηλεκτρολόγοι 8 PATHETICS Στ ΤΕΙ Αθήνας 3 ΜΠΕΚΑΤΣΕΛΟΝΑ

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=340 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    1 TREERIVER CITY ΣΣΑΣ ΙΑΤΡΙΚΟ ΜΑΥΡΟΣΚΟΥΦΗΔΕΣ Στα παραπάνω ζευγάρια ο 2ος έχει πλεονέκτημα νίκης έναντι του 3ου ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ι ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΑΠΑΙΣΙΟΙ Νικητής Α ΙΙ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 1 VIKINGS Νικητής Β ΙΙΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 1 MEDISOF PC Νικητής Γ ΙV ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΝΟΜΙΚΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΟΙ Νικητής Δ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Νικητής Ι Νικητής ΙΙ Νικητής ΙΙΙ Νικητής ΙV ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ Στο Κύπελλο τα ζευγάρια που κληρώθηκαν μέχρι και τον τελικό είναι τα εξής ΦΑΣΗ 16 Α ΘΕΟΛΟΓΙΚΗ ΜΠΟΧΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡΣ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ 2 ΑΔΩΝΗΣ Β ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 3 GOURGOUVITSA FC ΧΗΜΙΚΟ 2 ΧΗΜΙΑΚΟΣ Γ ΦΙΛΟΣΟΦΙΚΗ BOCA SALONICA ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 2 TOUMBA CITY Δ ΑΝΩΤΑΤΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΤΕΦΑΑ 1 ΤΕΦΑΑΤΖΗΔΕΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ι ΧΗΜΙΚΟ 1 DRINK TEAM Νικητής Α ΙΙ ΙΕΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ARSENAL FC Νικητής Β ΙΙΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 1 ΖΩΝΙΑΝΑ FC Νικητής Γ ΙV ΙΑΤΡΙΚΗ 1 4th GENERATION Νικητής Δ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Νικητής Ι Νικητής ΙΙ Νικητής ΙΙΙ Νικητής ΙV ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Οι ομάδες που εμφανίζονται με τονισμένο χρώμα έπαιξαν ήδη και προκρίθηκαν στην επόμενη Φάση Στο Ηράκλειο ξεχώρισαν κάποια πολύ δυνατά ντέρμπυ από πολύ νωρίς και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι κάποια θεωρητικά φαβορί τερμάτισαν στην 2η θέση Τα ζευγάρια που κληρώθηκαν μέχρι και τον τελικό είναι τα εξής ΦΑΣΗ 16 Α ΤΕΙ Μηχανολογίας 1 ΑΛΑΝΙΑ FC ΣΔΟ 1 ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ Β Φυσικό 1 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ Επιστ Υπολογιστών 2 STALEEDS Γ Επιστ Υπολογιστών 1 DOPA JUNIORS ΤΕΙ Μηχανολογίας 2 P E S UNITED Δ ΤΕΜ 1 JE TEM ΣΤΕΦ 7 FAMOUS Ε ΔΟΜΙΚΟΙ ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΣΤΕΦ 11 ΣΤΕΦΙΤΕΣ Στ ΣΤΕΦ 9 ΠΡΟΕΒΟΛΑΚΗΔΕΣ ΣΤΕΦ 13 ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ Ζ ΤΕΜ 2 Drink Τ Ε Μ ΣΤΕΓ 3 ΣΤΕΓ F C Η Επιστ Υπολογιστών 3 ΜΕΝ ΙΝ BLACK ΣΤΕΦ 10 RETHYMNO ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Ι Νικητής Α Νικητής Β ΙΙ Νικητής Γ Νικητής Δ ΙΙΙ Νικητής Ε Νικητής Στ ΙV Νικητής Ζ Νικητής Η ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Νικητής Ι Νικητής ΙΙ Νικητής ΙΙΙ Νικητής ΙV ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΙΚΡΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ Στο Κύπελλο τα ζευγάρια που κληρώθηκαν μέχρι και τον τελικό είναι τα εξής ΦΑΣΗ 32 Α ΤΕΤΥ 1 ΚΑΦΡΟΙ ΤΕΤΤΥ 2 ΤΕΤΥΝΑΜ Β ΣΔΟ 2 ΕΣΣΦ ΣΤΕΦ 8 CHIVAS ΠΑΕ Γ Διοίκηση Επιχειρήσεων 2 TERMINATOR ΣΤΕΦ 5 ΚΟΠΡΟΛΑΓΝΟΙ Δ ΣΤΕΓ 1 ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟΙ ΣΤΕΦ 7 FAMOUS Ε ΣΤΕΦ 17 ΧΑΝΙΩΤΕΣ ΣΤΕΦ 18 ΡΕΜΑΛ Στ ΣΤΕΓ 2 ΡΟΖ ΑΛΗΤΕΣ ΣΤΕΦ 15 DRINK TEAM Ζ Μαθηματικό 2 ΑΘΑΝΑΤΟΙ ΕΠΠ 1 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ Η Επιστ Υπολογιστών 4 BURNED F C CSD ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΩΝ ΟΤΕΚ ΦΑΣΗ 16 Ι Νικητής Α Νικητής Β ΙΙ Νικητής Γ Νικητής Δ ΙΙΙ Νικητής Ε Νικητής Στ ΙV Νικητής Ζ Νικητής Η ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ a Νικητής Ι ΣΔΟ 5 ΕΠΕΛ b Νικητής ΙΙ ΣΤΕΦ 20 ΑΜΑΝ ΡΕΘ c Νικητής ΙΙΙ ΣΕΥΠ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ d Νικητής ΙV Θετικές Επιστήμες J B ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Νικητής a Νικητής b Νικητής c Νικητής d ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ Οι ομάδες που εμφανίζονται με τονισμένο χρώμα έπαιξαν ήδη και προκρίθηκαν στην επόμενη Φάση Στην Πάτρα λίγο πολύ τα ζευγάρια της 1ης νοκ άουτ φάσης ήταν δεδομένα από την θέση στην οποία τερμάτισαν οι ομάδες Η συνέχεια όμως παρουσιάζει ενδιαφέρον ιδιαίτερο Τα ζευγάρια που κληρώθηκαν μέχρι και τον τελικό είναι τα εξής ΜΠΑΡΑΖ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΚΕΛΛΥ ΜΗΧ Η Υ Κ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ 1

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=335 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    Ο Χου Κρε δε δείχνουν να δυσκολεύονται όπως και οι 80 s που επιτέλους βρήκαν το χαμένο τους εαυτό κάνοντας το 2 2 μετά τις κακές εμφανίσεις της Α Φάσης ΥΛΛΟΥ Άρρητοι και Σελεσάο είναι επίσης αήττητοι σε 2 αγώνες με τους δύο τελευταίους να αναμετρώνται για την 1η θέση χωρίς ιδιαίτερο ενδιαφέρον Τέλος οι Καρνάβαλοι μάλλον πήραν προβάδισμα πρόκρισης με 4 βαθμούς σε 2 παιχνίδια Στην Θεσσαλονίκη η Medisof PC εξασφαλίζει μάλλον την πρωτιά όπως και οι Πολύ πιο Απαίσιοι και οι Vikings Στο Β όμιλο μαίνεται μεγάλη μάχη και όλα είναι πιθανά με τους Αδιάφορους να έχουν σοβαρό προβάδισμα προς το παρόν που όμως δεν αποκλείεται να χάσουν αν δεν κερδίσουν το ένα από τα δύο εναπομείναντα παιχνίδια Drink Team και Placebo μάλλον θα τα δώσουν όλα για την 3η θέση που οδηγεί στα μπαράζ Στον Α όμιλο οι Άλλοι είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί για τη 2η θέση και από εκεί και πέρα τη μάχη τους δίνουν Ζωνιανά και Μπέμπηδες Στο Γ όμιλο οι V for Votsi μάλλον καπαρώνουν την 3η θέση αλλά πιο πάνω δεν μπορούν να σκαρφαλώσουν καθώς εκεί στρογγυλοκάθονται οι Βεντούζες Στον Δ όμιλο πίσω από τους Vikings πιθανολογείται να ακολουθήσουν η Treeriver City και τα Κεφτεδάκια όμως ακόμα ο όμιλος είναι πολύ ανοιχτός σε ενδεχόμενες ανατροπές Στο Κύπελλο μεγάλη νίκη έκανε η Toumba City έναντι των Τεφαατζήδων που τους βάζουν ενδεχομένως σε θρίλερ τριπλής ισοβαθμίας ενώ Άδωνις και Χημικός κρατούν στα χέρια τους το αήττητο του Β ομίλου Στον Α όμιλο προπορεύονται τα Κοράκια και από κοντά ακολουθεί η Boca Salonica που έκανε σημαντική νίκη έναντι της Μπόχα Τζούνιορ Στο Ηράκλειο Rethymno και Drink TEM έχουν τον πρώτο λόγο στον Α όμιλο αλλά ακόμα είναι πολύ νωρίς Η Je TEM παραμένει αήττητοι μετά από 3 παιχνίδια όπως και οι Στεφίτες οι Staleeds και οι PES United Βεβαίως πρέπει να τονιστεί πως εδώ οι αγωνιστικές είναι διπλές και επειδή εκκρεμούν πολλοί αγώνες δεν αποκλείεται να αντικρύσουμε πλήρη ανατροπή του σκηνικού σε συγκεκριμένους ομίλους Εκτός από αυτούς τους πρωτοπόρους που προαναφέρθηκαν και είναι με το ένα πόδι στους 16 πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο επέδειξαν και τα Αλάνια η Famous η Dopa Juniors η ΣTEΓ FC η Men in Black που απώλεσαν βαθμούς μόνο σε ένα μέχρι στιγμής παιχνίδι Ομάδες που δεν έχουν παίξει πάνω από 2 αγώνες όπως οι Στεφ Κανονιέρηδες και οι Ροζ αλήτες φυσικά και έχουν ψυχολογικό προβάδισμα όμως δεν μπορούμε να πιθανολογήσουμε κάτι από τώρα Στο Κύπελλο οι Ψυχίατροι είναι αήττητοι όπως και η Burned CSD ενώ καλή παρουσία είχαν οι Ατέρμονες που άλλωστε στην Α Φάση έχασαν την πρόκριση στο τσακ όπως και η J B Στην Πάτρα η Santos Laguna με τους Κομπιουτεράδες είναι αήττητοι ενώ στον Α όμιλο πλώρη για πρωτιά έβαλε και η Γκέλλυ Τριώνυμα ΣΔΟ FC και Evolution περιμένουν να τα δώσουν όλα για της 2 θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ Στο Β όμιλο η CEID φαίνεται να επικρατεί στη μάχη για την 3η θέση Στο Κύπελλο οι Μπαρουτοκαπνισμένοι έκαναν το 2 2 αλλά και οι PS Voe

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=315 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    που έληξε με νικητές τους πρώτους με σκορ 4 3 σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα μέχρι τέλους Στον ΙΑ όμιλο βροντερό παρόν φώναξε η ομάδα των ΤΕΦΑΑ 7 που σκόρπισε την πολύ αξιόμαχη ομάδα της Νομικής 3 με σκορ 14 7 Τέλος σε αυτήν την πρώτη αγωνιστική δεν έλειψαν οι ισοπαλίες όπως το 4 4 μεταξύ Πα Πει 2 και Φαρμακευτικής 2 και το 3 3 ανάμεσα σε Γεωπονικό 10 και Πα Πει 5 Τώρα περιμένουμε πλέον τη δεύτερη αγωνιστική της Αθήνας για να ξεκαθαρίσει ή να κάνει ακόμα πιο πολύπλοκο το τοπίο σε κάθε όμιλο της διοργάνωσης Στην Θεσσαλονίκη ο Α όμιλος μοιάζει καυτός κυριολεκτικά με το ντέρμπυ του ομίλου ανάμεσα στους Άλλους και τη Medisof να βρίσκει νικητές του πρωταθλητές με σκορ 7 2 πιο δύσκολα απ όσο δείχνει το τελικό σκορ Στο Β όμιλο οι Αδιάφοροι κάνοντας αθόρυβη δουλειά πλασαρίστηκαν με δύο σερί νίκες στην 1η θέση σε ισοβαθμία με τους Καλούμπες που νίκησαν τα θεωρητικά φαβορί Drink Team και Placebo και έχασαν μόνο από τους πρωτοπόρους Σπουδαίες εμφανίσεις και για τις Βεντούζες που σκόνταψαν μόνο στους Πολύ πιο απαίσιους που φέτος μοιάζουν αναγεννημένοι και θυμίζουν αρκετά την ομάδα που διεκδίκησε πριν 2 χρόνια το Πανελλήνιο Τρόπαιο στον Τελικό Ελλάδος Στο Κύπελλο το τρένο ακούει στο όνομα Άδωνις που με την έναρξη της Β Φάσης έδειξε ένα τελείως αλλιώτικο πρόσωπο εντός γηπέδου Από κοντά βέβαια παρακολουθούν και οι Τεφφατζήδες που είχαν χάσει το εισιτήριο για το Πρωτάθλημα στο τέλος της Α Φάσης κυριολεκτικά στο παρά πέντε Στο Ηράκλειο η Drink T E M ξεκίνησε το ίδιο καλά όπως τέλειωσε την Α Φάση και με παθητικό μόλις 3 γκολ σε έναν αρκετά δύσκολο όμιλο έβαλαν ήδη γερά θεμέλια για τα νοκ άουτ Στο Β όμιλο γίνεται της ισοπαλίας και όπως όλα δείχνουν 3 ομάδες θα παλαίψουν για 2 θέσεις Μen in Black ΣΤΕΓ FC και Drink Team με 4 4 και 5 βαθμούς αντίστοιχα έχουν αφήσει ανοιχτούς λογαριασμούς για το Β γύρο της B Φάσης Στο Γ όμιλο η Dopa Juniors μοιάζει απλά να ζεσταίνεται για τα νοκ άουτ καθώς με 9 βαθμούς μάλλον δεν κινδυνεύει από κανέναν Οι Μπέμπηδες και η Je TEM προς το παρόν στον όμιλο τους έχουν πάρει σαφές προβάδισμα ενώ και οι Στεφίτες είναι αήττητοι σε 2 παιχνίδια Staleeds Ροζ αλήτες Μαύροι ακόμα δεν έχουν παίξει αγώνα και θα αναγκαστούν να πιεστούν πολύ χρονικά στη συνέχεια για να προλάβουν τις προθεσμίες Στο Κύπελλο οι Ψυχίατροι και η J B μοιάζουν να έχουν ήδη εξασφαλίσει την παρουσία τους στην επόμενη Φάση ενώ οι υπόλοιποι ακόμα παλεύουν για μια θέση στον ήλιο Στην Πάτρα με την έναρξη της Β Φάσης η Santos Laguna που έδειξε αρχικά να περνά μια κρίση πλέον παίρνει ευκολότερα τα αποτελέσματα και μάλιστα σε έναν όμιλο όχι και τόσο εύκολο Από κοντά και οι Κομπιουτεράδες που φέτος θέλουν το κάτι παραπάνω και το αν μπορούν θα πρέπει να το αποδείξουν στο ερχόμενο ντέρμπυ με τη Santos Laguna Στο Κύπελλο η PS Voe έχει πάρει προβάδισμα αξιοσημείωτο ενώ για τους υπόλοιπους

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=289 (2016-02-13)
    Open archived version from archive

  • .:: UniLeague ::.
    Τ Ε Ι ΧΑΛΚΙΔΑΣ 1 ΚΟΛΩΝΟΣ Τ E I ΧΑΛΚΙΔΑΣ 2 COLO COLO ΤΕE ΑΜΑΡΑΝΤΕΙΟΣ ΚΟΜΜΩΤΕΣ ΙΔ ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 2 PC MASTERS ΠΑ ΠΕΙ 1 ΠΑΝΡΟΔΙΑΚΟΣ 3ος Δ ομίλου ΦΥΣΙΚΟ 1 ΓΚΑΛΑΚΤΙΚΟΣ ΙΕ ΟΜΙΛΟΣ ΤΕΦΑΑ 6 ΜΠΑΡΧΕΛΩΝΕΣ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΜΠΛΕ ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΝΟΜΙΚΗ 2 ΔΡΑΚΩΝ 4ος Δ ομίλου ΚΥΠΕΛΛΟ Α ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 1 ΧΑΒΑΛΕΝΘΙΑ Ε Μ Π 4 THE GARDENERS ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ 2 ΠΡΟΛΕΤΑΡΙΟΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 7 ΜΟΥΧΛΑ ΕΛΙΑΣ Β ΟΜΙΛΟΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ 1 CHOSTBUSTERS ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 1 ΜΠΑΚΟΥΡΙΑ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 7 ΓΕΩΦΟΝΟΙ ΘΕΤΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ SOSP Γ ΟΜΙΛΟΣ CITY UNIVERCITY 2 SUPERSONICS N Y C CHINATOWN ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 6 BIOTECH ΠΑΝΤΕΙΟ 3 ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΙ Δ ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 8 ΤΡΟΦΙΜΟΙ ΣΕΜΦΕ 3 ΒΑΜΒΑΚΙΑ CITY UNIVERCITY 1 MAJESTICS ΙΚΑΡΩΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΑΓΝΩΣΤΟΙ Ε ΟΜΙΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 8 PATHETICS ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 4 ΣΕΓ Ε Μ Π 1 ΔΙΑΒΟΛΟΙ ΙΑΤΡΙΚΗ 1 Α Ο ΝΤΑΒΕΛΗ ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 5 ΤΡΕΛΑ ΠΑΝΤΕΙΟ 1 Ν ΤΟΠΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ 3 TORNADO ΚΙΟΥΤΑΪΣΙ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 1 ΟΙ ΑΚΥΡΟΙ Ζ ΟΜΙΛΟΣ ΤΕΦΑΑ 5 ΛΑΤΙΝΟΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟ 3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΝΟΜΙΚΗΣ LOS POLITICOS Τ Ε Ι ΑΘΗΝΑΣ 2 ΚΑΓΚΟΥΡΕΣ Η ΟΜΙΛΟΣ 5ος Δ ομίλου Ε Π Α Σ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΤΕΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΓEΩΠΟΝΙΚΟ 3 ΜΙΤΑΤΟ F C Θ ΟΜΙΛΟΣ ΧΗΜΙΚΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 2 WALKERS ΑΣΟΕΕ 1 ΧΟΥ ΚΡΕ ΦΥΣΙΚΟ 4 ΦΥΣΤΙΚΟ ΣΙΒΙΤΑΝΙΔΕΙΟΣ ΚΑΦΡΟΙ Ι ΟΜΙΛΟΣ Τ Ε Ι ΑΘΗΝΑΣ 3 ΜΠΕΚΑΤΣΑΛΟΝΑ ΕMEΠ ΠΑΝΤΕΙΟΥ ROYFIANOI F C ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ VIVA REAL ΟΔΕ 80 s ΙΑ ΟΜΙΛΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ 5 ΥΛΛΟΥ 6ος Δ ομίλου 7ος ΙΣΤ ομίλου Ε Μ Π 2 ΜΠΑΡΤΣΕΛΙΩΜΑ ΙΒ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΡ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ 6ος ΙΣΤ ομίλου 7ος Δ ομίλου ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ 6 ISKADAR ΙΓ ΟΜΙΛΟΣ ΠΑ ΠΕΙ 3 GODFATHERS ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΕΙΡΑΙΑ 1 ORIGINAL 21 ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΙ ΤΡΑΓΕΛΑΦΙΚΟΙ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΤΕΚΤΟΝΕΣ ΙΔ ΟΜΙΛΟΣ 5ος ΙΣΤ ομίλου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΝΟΜΙΚΗΣ 2 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑΡΕΙΟΙ ΙΕΚ ΩΜΕΓΑ 2 ΑΠΙΘΑΝΟΙ ΠΑ ΠΕΙ 4 ΦΙΛΟΙ ΠΆΝΤΟΥ ΙΕ ΟΜΙΛΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ 2 ΤΥΦΩΝΕΣ Τ Ε Ι ΠΕΙΡΑΙΑ 2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΔΡΑΣΤΟΥ ΓΕΩΠΟΝΙΚΟ 9 ΛΟΥΟΙ ΛΟΥΟΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟ Πρωτάθλημα Α Όμιλος ΣΤΕΦ 17 ΧΑΝΙΩΤΕΣ TEM 2 DRINK T E M RETHYMNO ΣΔΟ 4 LOCO MODO B Όμιλος ΣΤΕΦ 19 BLACK JACK ΣΤΕΓ 3 ΣΤΕΓ FC Επιστ Υπολογιστών 3 MEN IN BLACK ΣΤΕΦ 15 DRINK TEAM Γ Όμιλος ΤΕΤΥ ΚΑΦΡΟΙ Επιστ Υπολογιστών 1 DOPA JUNIORS ΣΤΕΦ 7 FAMOUS ΣΤΕΦ 3 REMAL MADRI Δ Όμιλος Μαθηματικό 1 ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ ΤΕΜ 1 JE TEM ΤΕΤΤΥ 2 ΤΕΤΤΥΝΑΜ ΣΔΟ 1 ΜΠΕΜΠΗΔΕΣ Ε Όμιλος TEI Μηχανολογίας 3 BORUSSIA DORTIA ΣΤΕΦ 13 ΚΑΝΟΝΙΕΡΗΔΕΣ Δομικοί ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΣΤΕΓ 2 ΡΟΖ ΑΛΗΤΕΣ Στ Όμιλος ΣΤΕΦ 9 ΠΡΟΕΒΟΛΑΚΗΔΕΣ ΣΤΕΦ 11 ΣΤΕΦΙΤΕΣ ΣΤΕΦ 16 ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΤΕΦ 18 ΡΕΜΑΛ Ζ Όμιλος ΤΕΙ Μηχανολογίας 1 ΑΛΑΝΙΑ FC Επιστ Υπολογιστών 2 STALEEDS ΣΔΟ 2 ΕΣΣΦ ΣΤΕΦ 2 ΑΙΑΣ Η Όμιλος ΣΔΟ 3 ΜΑΥΡΟΙ Φυσικό 1 ΜΟΡΦΩΤΙΚΟΣ ΤΕΙ Μηχανολογίας 2 PES UNITED ΣΤΕΦ 8 CHIVAS ΠΑΕ Κύπελλο Α Όμιλος ΣΕΥΠ ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ ΕΠΠ 1 ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ΣΤΕΓ 1 ΑΝΙΣΟΡΡΟΠΟΙ ΣΤΕΦ 4 AETOI Β Όμιλος ΣΤΕΦ 20 ΑΜΑΝ ΡΕΘ ΣΤΕΦ 5 ΚΟΠΡΟΛΑΓΝΟΙ Μαθηματικό 2 ΑΘΑΝΑΤΟΙ Φυσικό 2 ΞΕΠΛΕΝΙΑ Γ Όμιλος Θετικές Επιστήμες J B Διοίκ Επιχειρήσεων 2 TERMINATOR Τουίστ Επαγγελμάτων ΟΤΕΚ Διοίκ Επιχειρήσεων 1 NIGHTMARE Δ Όμιλος ΣΤΕΦ 14 ΑΤΕΡΜΟΝΕΣ Επιστ Υπολογιστών 4 BURNED FC CSD ΣΔΟ 5 ΕΠΕΛ ΣΤΕΦ 12 ΕΛ ΠΑ ΣΤΕΦ 6 ΑΝΘΡΑΚΩΡΥΧΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

    Original URL path: http://www.unibasket.gr/displayITM1.asp?ITMID=257 (2016-02-13)
    Open archived version from archive



  •