Total: 629

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".
  • Προσκύνησε και η Βάρη, 2-0 στο καμίνι
    παιχνίδι με την Βάρη έτσι ώστε να παραμείνει σε απόσταση βολής από την κορυφή Νίκη η όποια ήρθε σχετικά εύκολα Ο Ιωνικός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι δείχνοντας να θέλει περισσότερο την νίκη και δημιούργησε πολλές ευκαιρίες Σε μια από αυτές ο Επιτροπακης που ήταν και ο MVP του αγώνα με κοντινή κεφάλια κρέμασε τον τερματοφύλακα Χανδρινό ζεσταίνοντας για τα καλά την Νεάπολη κι αν ο Μιχαήλ ήταν πιο εύστοχος λίγο πριν από την λήξη του ημιχρόνου όταν και βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση για σουτ θα καθάριζε από νωρίς το ματς Στην επανάληψη η Βάρη μπήκε πιο δυνατά προσπαθώντας να φτάσει στην ισοφάριση και έφτασε πολύ κοντά στο 71 όταν ο Παπαδημητρόπουλος βρέθηκε φάτσα με τον Ρόππα αλλά ο έμπειρος κίπερ κράτησε ανέπαφη την εστία του Στην αμέσως επομένη φάση ο νεοεισερχόμενος Μυλωνάς έκανε ένα δυνατό διαγώνιο σουτ όπου προσέκρουσε στο δεξί κάθετο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα της αντίπαλης εστίας γράφοντας το τελικό 2 0 Με αυτή την νίκη ο Ιωνικός θα απολαυσει τις διακοπές τον Χριστουγέννων βρισκόμενος στην 3η θέση της βαθμολογίας Παρά το εργάσιμο της ημέρας παρά το τσουχτερό κρύο περισσότεροι από 1000 οπαδοί της ομάδας βρεθήκαν στο γήπεδο και κατά την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

Open archived version from archive

• Κακή εμφάνιση και ήττα στη Ραφήνα
    τον κόσμο του Το παιχνίδι θα μπορούσε να είχε κυλήσει διαφορετικά αν μετρούσε το γκολ που πέτυχε ο Μιχαήλ στο 7ο λεπτό και ακυρώθηκε ως οφσάιτ Λίγα λεπτά αργότερα η Τριγλία έκανε το 1 0 με τον Αρναρέλη μετά από τραγικό λάθος της άμυνας Ο Ιωνικός βρέθηκε πίσω στο σκορ κι όμως σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να δείξει ότι μπορούσε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση Οι παίκτες της Τριγλίας με ευκολία εξουδετέρωναν τις επιθετικές προσπάθειες του Ιωνικού βοηθούμενοι από τις μικροσκοπικές διαστάσεις του γηπέδου που ευνοεί τις κλειστές άμυνες Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός φάνηκε να μπαίνει πολύ πιο δυνατά στον αγώνα και πίεσε την Τριγλία για ισοφάριση Η είσοδος του Επιτροπάκη δεν ξεκίνησε λόγω τραυματισμού έδωσε την σπιρτάδα που έλειπε από την ομάδα και την ώθηση προς τα καρέ της Τριγλίας Η ισοφάριση ήρθε στο 50ο λεπτό όταν ο Επιτροπάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Ραφήνας βάζοντας φωτιά στις εξέδρες Το γκολ και η πύρινη εξέδρα έδωσε φτερά στους παίκτες του Ιωνικού που για ένα δεκάλεπτο σφυροκοπούσαν την εστία της Τριγλίας Στο 58ο λεπτό μάλιστα ο Μιχαήλ θα μπορούσε να κάνει την απόλυτη ανατροπή όμως αστόχησε σε τετ α τετ από το σημείο του πέναλτι Η επιθετική ανάπτυξη του Ιωνικού όμως δεν κράτησε πολύ Από το 65ο λεπτό ο Ιωνικός άρχισε να υποχωρεί δίνοντας την εντύπωση ότι αρκούταν στην ισοπαλία Η Τριγλία εκμεταλλεύθηκε το χώρο κι άρχισε να πιέζει με τη σειρά της για το γκολ Τελικά στο 88ο λεπτό πέτυχε το 2 1 παίρνοντας μια ανέλπιστη νίκη ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ Φιλιππόπουλος Κονταρίνης Τσάγκαρης Κόρακας Τσέπας Σκαφίδας Ζέκιο 46 Ζέκιο Σπαγής Σταμπέλος 89 Καραμποΐκης Μουλάκης 78 Λεμονής Αρναρέλης ΙΩΝΙΚΟΣ Ρόππας Τσιτσομήτσος Κόκκαλης Στεφανής Τριανταφύλλου Μαντούβαλος Ιγκλι Καραχάλιος 46 Επιτροπάκης Μιχαήλ Χαφούς Κανταράς 80 Κουμουλίδης Μικρά από την Ραφήνα 400 οπαδοί

• Πρώτη εκτός έδρας νίκη, 0-1 την Ολυμπιάδα
    να φύγει αλώβητος βαθμολογικά από το γήπεδο για να πιάσει κορυφή η δε Ολυμπιάδα για να συνεχίσει τον αγώνα της για σωτηρία Το άγχος ήταν εμφανές στις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων κάτι που επέδρασε καταλυτικά στην εικόνα τους στο γήπεδο Οι ευκαιρίες στον αγώνα ήταν λιγοστές με τον Ιωνικό να απειλεί για πρώτη φορά στο 17ο λεπτό όταν ο Αχλαδιώτης δεν κατάφερε να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα από πλεονεκτική θέση Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός του αγώνα έπεσε ακόμη περισσότερο από τις συχνές διακοπές και καθυστερήσεις Μετά το 65ο λεπτό ο Ιωνικός άρχισε να πιέζει ακόμα περισσότερο την Ολυμπιάδα χωρίς όμως να καταφέρνει να φτάσει με αξιώσεις μπροστά στα καρέ του Γεωργίου Το ρολόι έδειχνε το 76ο λεπτό όταν σε μία φάση που δεν έδειχνε κάτι το επικίνδυνο ο Τσιτσομήτσος μετά από μία κόντρα που δεν έδειχνε επικίνδυνη βρέθηκε στον τάπητα να σφαδάζει από τους πόνους Απουσία τραυματιοφορέων μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου από τους παίκτες των δύο ομάδων παγώνοντας τον κόσμο που έβλεπε έναν από τους πολυτιμότερους παίκτες της ομάδας να βγαίνει νοκ άουτ Το παιχνίδι ξανάρχισε με τον Ιωνικό να τα παίζει πλέον όλα για όλα για τη νίκη Στο 79 ο Αχλαδιώτης σούταρε δυνατά και ο Γεωργίου απέκρουσε εντυπωσιακά αποσοβώντας τον κίνδυνο για την ομάδα του Η πίεση του Ιωνικού έφερε αποτέλεσμα στο 85ο λεπτό όταν ο Εμρά ανατράπηκε στην περιοχή της Ολυμπιάδας και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι Το εκτέλεσε ο Επιτροπάκης κάνοντας το 0 1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς Η λήξη του αγώνα βρήκε τους παίκτες δίπλα στον κόσμο να φωνάζουν όλοι μαζί το όνομα του Τσιτσομήτσου Ο παίκτης του Ιωνικού θα κάνει μαγνητική τη Δευτέρα για να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού του ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Γεωργίου Παντελίδης Λιόσης Μνατούσης Δακουτρός 63 Γιαννούκαρης Γκιάτης 46 Γιαννουλάκης Μίχας Πέρρος Μαυρουδής Αντωνίου 56 Γκικουρίας Καμμένος

• Πέτυχε 3 γκολ κι όμως έχασε!
    Ο Ιωνικός έδειχνε να πατεί καλυτέρα στο γήπεδο όμως μόλις στο 14 σε μια στημένη φάση του Ατρόμητου ο Κατσαβριάς σημείωσε αυτογκόλ δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του Πειραιά Μάλιστα οι γηπεδούχοι δεν αρκέστηκαν σε αυτό και στο 30 ένα σουτ του Δανασή προσέκρουσε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και μετά οριακά επάνω στην γραμμή του τέρματος Ο Ιωνικός δημιούργησε ελάχιστες φάσεις και σε μια από αυτές ο Εμρά δεν κατάφερε να πλασάρει τον Θωμόπουλου που είχε βγει αρκετά έξω από την εστία του Στην επανάληψη ο Ιωνικός μπήκε επιθετικά και έψαχνε το γκολ με τους Εμρα και Αχλαδιώτη ωστόσο η λύση ήρθε από τον πάγκο Ο Μιχαήλ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Επιτροπάκη πήδηξε ψηλότερα απ όλους και έγραψε το 1 1 μπροστά στους 400 φίλους του Ιωνικού που αψήφησαν την απαγόρευση της αστυνομίας και βρεθήκαν στα Καμίνια Όμως οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη Στο 81 ένα χλιαρό σουτ του Ουσταμπασίδη κόντραρε στον Τριανταφύλλου και κατέληξε βασανιστικά αργά στην εστία του ανήμπορου να αντιδράσει Ραχιώτη ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ Θωμόπουλος Μπέλιας Γαβαλάς Γεωργούλης Κούκας Σταθουλόπουλος Αγγέλου Λοιζίδης Αθανασόπουλος 77 Μυλωνάς Ουσταμπασίδης 90 Νταλάκος Δανάσης ΙΩΝΙΚΟΣ Ραχιώτης Ιγκλι Κόκαλης Γατζούδης Τριανταφύλλου Κατσαβρίας 66 Μιχαήλ Μαντούβαλος Αχλαδιώτης Επιτροπάκης Χαφούς Μυλωνάς Μικρά από τα Καμίνια Παρά την απαγόρευση της αστυνομίας περισσότεροι από 400 φίλοι του Ιωνικού βρέθηκαν στο γήπεδο του Ατρομήτου παραδίδοντας μαθήματα οπαδισμού Οι οπαδοί του Ιωνικού γέμισαν ασφυκτικά το χώρο που τους αποδόθηκε στην εξέδρα ενώ πάνω από 150 ήταν όσοι παρακολούθησαν τον αγώνα όρθιοι στον ελεύθερο χώρο αριστερά της εξέδρας Η εκπληκτική ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε από τους Rangers σε συνδυασμό με την άψογη συμπεριφορά των φιλάθλων των δύο ομάδων διέψευσαν τις Κασσάνδρες που μιλούσαν για τιμωρίες Το γήπεδο που διεξήχθη ο αγώνας είναι παντελώς ακατάλληλο για τη φιλοξενία αγώνων που προσελκύουν μεγάλο όγκο φιλάθλων όπως τα παιχνίδια του

• ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΕΙΡΑΙΑ
    ΑΡΧΙΚΗ ΑΓΩΝΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο Εκτύπωση ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΕΙΡΑΙΑ Posted in ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΙΩΝΙΚΟΣ 5 0 ΑΕ ΑΙΓΙΝΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ 0 6 ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ 1 0 ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ Π Ο Δ Ο Σ Φ

• Καταιγίδα ο Ιωνικός, 0-6 τους Σαλαμινομάχους
    αυτός που έλυσε τελικά τον γόρδιο δεσμό της άμυνας των Σαλαμινομάχων με πλασέ στο 28ο λεπτό κάνοντας το 0 1 Μετά την επίτευξη του γκολ ο Ιωνικός φάνηκε να επαναπαύεται ενώ αντίθετα οι Σαλαμινομάχοι όχι μόνο δεν κλονίστηκαν αλλά φάνηκαν να κερδίζουν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο μεταφέροντας το παιχνίδι στο χώρο του κέντρου και δίνοντας παράλληλα ανάσες στην άμυνά τους Η ομάδα του Σάββα Καπαγερίδη στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο απειλώντας μάλιστα τον Αδαμόπουλο στο 40ο λεπτό με τον πορτιέρο του Ιωνικού να μπλοκάρει τη μπάλα μετά από σουτ Στο δεύτερο ημίχρονο η είσοδος του Ανδρεαδάκη μετά από ένα μήνα απουσίας άλλαξε ριζικά την εικόνα του Ιωνικού στο γήπεδο Η ομάδα του Νίκου Φρούσου έγινε πιο απλή στο παιχνίδι της και κυριάρχησε πλήρως στο χώρο του κέντρου Ο Κωνσταντόπουλος στο 59ο λεπτό επιχείρησε σέντρα σουτ πολλά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μπούτση κάνοντας το 0 2 Ο Ιούλιος Λαμπρινάτος στο 74ο λεπτό με κεφαλιά και στο 76ο με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0 4 ενώ στο 87ο λεπτό ο Τσακίρης έκανε το 0 5 μετά από εκπληκτικό συνδυασμό των παικτών του Ιωνικού Το σκορ διαμορφώθηκε στο τελικό 0 6 στο τελευταίο λεπτό του αγώνα μετά από σουτ του Αχλαδιώτη Ο Ιωνικός έδειξε για ένα ακόμη παιχνίδι εκπληκτική ευκολία στο σκοράρισμα ικανοποιώντας τους 350 και πλέον οπαδούς του που κατέκλυσαν κάθε γωνία του γηπέδου Οι Σαλαμινομάχοι έδειξαν πολύ καλά στοιχεία και πάλεψαν όσο μπορούσαν το παιχνίδι χωρίς μάλιστα να καταφύγουν σε αντιαθλητικά μαρκαρίσματα Μέχρι το 70ο λεπτό στάθηκαν πολύ καλά στο γήπεδο Εξαιρετική ήταν η διαιτησία του διαιτητή Κωνσταντόπουλου και των βοηθών του Γεωργακόπουλου και Φιλακούρη ΣΑΛΑΜΙΝΟΜΑΧΟΙ Μπούτσης Παπαδημητρίου Πομόνης Ψαρράς Παπαθανασίου Μηλιορέλλης Παπαγεωργίου Τσουβαράς Ψωινός Λαμπρινός Φασουλής ΙΩΝΙΚΟΣ Αδαμόπουλος Τζιώτης Κουμουλίδης 55 Ανδρεαδάκης Χιώτογλου Μωυσιάδης

• Εύκολα ο Ιωνικός την Αίγινα 5-0
    22ο λεπτό ο Παπαδάκος ξέφυγε από τους αμυντικούς από δεξιά με εντυπωσιακό τρόπο και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον αφύλακτο Αχλαδιώτη που από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε με πλασέ το 2 0 Τρία λεπτά αργότερα στο 25ο λεπτό ο Τσακίρης πέρασε κάθετη μπαλιά στον Αχλαδιώτη κι αυτός με τεχνικό πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Μπακομήτρο κάνοντας το 3 0 Στο 30ο λεπτό ο Σαρωνικός έχασε καλή ευκαιρία να μειώσει το σκορ όμως ο Αδαμόπουλος με το σώμα έκλεισε έξυπνα το οπτικό πεδίο του επιθετικού της ομάδας της Αίγινας που βγήκε τετ α τετ αναγκάζοντάς τον να στείλει τη μπάλα άουτ Ο Ιωνικός απάντησε με τον Σκαφτούρο να επιχειρεί σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή όμως απέκρουσε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός φάνηκε να κατεβάζει ταχύτητα Στο 60ο λεπτό ο Σκαφτούρος έχασε τρομερή ευκαιρία όταν ο Γιαλελής τον βρήκε αφυλακτο στο κέντρο της μικρής περιοχής όμως ο παίκτης του Ιωνικού έστειλε τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια της Αίγινας Ο Σκαφτούρος έδειξε τη μεγάλη του κλάση στο 63ο λεπτό όταν σε μακρινή σέντρα έπιασε καταπληκτική κεφαλιά ψαράκι κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 4 0 Το τελικό 5

• ΕΙΔΗΣΕΙΣ
    ο Ιωνικός 03 02 2013 Πύρρειος νίκη 1 0 τον Διαγόρα 28 01 2013 Σπουδαίο διπλό στην Κω με υπογραφή Σκαφτούρου 22 01 2013 Επιστροφή στις νίκες 2 0 την Τριγλία 18 12 2012 Γκέλα Ιωνικού 2 2 με Ολυμπιακό Λαυρίου 09 12 2012 Ορθιος και στη Νάξο 0 0 με Πανναξιακό 03 12 2012 Φονιάς ο Σκαφτούρος σκότωσε τον Περαμαϊκό 26 11 2012 Νίκη θρίλερ στο 90ο λεπτό με Νικολακάκη 18 11 2012 Κακή εμφάνιση και ήττα 1 2 από Κερατσίνι 11 11 2012 Ισοπαλία 0 0 με Ατρόμητο στα Καμίνια 05 11 2012 Πέρασε σαν σίφουνας 0 3 τον Διαγόρα 29 10 2012 Με 2 γκολ του Σκαφτούρου πήρε τη νίκη ο Ιωνικός 21 10 2012 Φινάλε με ήττα 2 0 στο Κερατσίνι 27 05 2012 Λευκή ισοπαλία στον Αίαντα παραχώρησε ο Ιωνικός 21 05 2012 Πρώτη εκτός έδρας ισοπαλία στο Λαύριο 14 05 2012 Ο Ιωνικός τα δοκάρια ο Ατρόμητος τη νίκη 11 05 2012 Νίκη του Ιωνικού 1 0 επί της Ολυμπιάδας 04 05 2012 Τρίποντο στο Ελληνικό με τον Αχλαδιώτη 30 04 2012 Ο Ιωνικός κέρδισε 4 1 την Τριγλία Ραφήνας 23 04 2012 Κακή εμφάνιση και ήττα 1 0 από τον Αστέρα 23 04 2012 Με γκολ στο φινάλε πήρε τη νίκη ο Αχαρναϊκός 09 04 2012 Η απουσία γιατρού ματαίωσε τον αγώνα 02 04 2012 Συνεχίζει προς την κορυφή 2 0 τα Σπάτα 25 03 2012 Δεύτερη συνεχόμενη νίκη 0 2 στη Χίο 19 03 2012 Λύτρωση στο 91ο λεπτό 12 03 2012 Νικητής ο Αιολικός στο ντέρμπι με Ιωνικό 28 02 2012 Πρώτη ήττα στη Νεάπολη 1 2 από Κερατσίνι 19 02 2012 Πέρασε από το Πέραμα 1 2 τον Αίαντα 12 02 2012 Ισόπαλο 0 0 το ντέρμπι κορυφής 06 02 2012 6X6 ο Ιωνικός λύγισε στο 90 τον Εθνικό 16